Dziś znów posiedziałam trochę z rana nad moją pierwszą opaską i mam jej już pół! :D Trochę pokombinowałam co by nie było nudno i dla wprawienia :) Teraz muszę zrobić krótką przerwę i wrócić do szydełka, ale z całą pewnością teraz już drutów nie porzucę!
PS. Czy to normalne, że robótka mi sie tak zwija?

normalne że się brzegi zwijają. po skończeniu lekko przeprasuj to ppwinny sie wyprostować
OdpowiedzUsuńAlbo zblokować... Zdziwiło mnie to bo po szydełku się nie zwijają i bałam się, że w złą stronę pierwsze oczko ściągam czy co? Ale jak jest ok to ok :)
UsuńTen wzór tak ma - to normalne, że się zwija. To wszystko zależy od wzoru. Jakbyś robiła same prawe oczka, albo ryż - robótka na pewno by się nie zwijała. Blokowanie pomoże, ale tendencja do zwijania pozostanie. Jeśli chodzi o prasowanie żelazkiem to byłabym ostrożna - nie każda włóczka to lubi...
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie.
Opaska już gotowa, ale jeszcze nie miałam czasu jej zblokować :/
UsuńRobi się komin drutowy :D Ale nie będzie taki precyzyjny jak opaska. Ale mam nadzieję, że jego ułożenie na szyi zatuszuje niedociągnięcia!
Bardzo fajna będzie kolorystycznie ta Twoja opaska.
OdpowiedzUsuńPozdrowienia!:))
Włóczka dostana, nie mogę teraz nigdzie takiej znaleźć niestety. Jak ktoś znajdzie to będę wdzięczna za cynk!
Usuń